Bölüm Hakkında

Haliç Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü, yaratıcı ve özgün animasyon ürünleri yaratabilecek becerilerle donanmış animasyon sanatçıları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Dijitalleşmenin artmasıyla birlikte animasyonun günlük hayatımızdaki varlığı ve önemi de giderek artmaktadır. Geleceğin meslekleri arasında sayılan animasyon bugün yalnızca televizyon, sinema gibi eğlence sektöründe değil, eğitimden tanıtıma, medikal sunumlardan mimari uygulamalara, dijital oyunlardan reklamlara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dolayısıyla, mezunlarımız, animasyon stüdyolarında, televizyon kuruluşlarında, film stüdyolarında, reklam ajanslarında, mültimedya yapım şirketlerinde ve daha birçok kuruluşta çalışma olanağı bulabilecektir.

Bölüm müfredatımız, öğrencilerimizin iş olanakları oldukça zengin bu sektöre güçlü bir şekilde girebilmelerini sağlayacak bir içerikle hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz alana ilişkin kuramsal arka plan bilgileriyle başlayacakları eğitim süreçlerine uygulama ağırlıklı derslerle devam edecek, bir yandan eğitim alırken diğer yandan kendi portfolyölerini hazırlayarak iş hayatına güçlü bir şekilde girebilme fırsatı bulacaklardır.

Giriş Bilgileri

Kuruluş Yılı  2020-2021
Puan Türü SÖZ
Eğitim Dili Türkçe
Hazırlık İsteğe Bağlı
Eğitim Süresi 4 Yıl
Kampüs Bilgisi 5.Levent Kampüs