Bölüm Hakkında

Opera Programının önceliği umut verici genç şarkıcılara vokal sanatların icra özelliklerini kazandırmak ve bu alanda profesyoneller yetiştirmektir. Bölüm mezunları mesleklerini Devlet Opera ve Baleleri, Özel Opera ve Müzikal Toplulukları, Çoksesli Koro Toplulukları başta olmak üzere çeşitli kültür ve sanat kurumları ile akademik dünyada icra fırsatı bulmaktadır.

Bu amaçla öğrencilere, başta opera olmak üzere olmak üzere vokal sanatları icra için gerekli teknik ve estetik becerileri kazanabilecekleri nitelikli bir eğitim programı sunulur. Eğitim süresince sanatçı öğretim üyelerimiz, genç sanatçılarımızı çalışan profesyonellere dönüştürmek için öğrencilerle opera, müzikal, oda müziği, resital ve ustalık sınıfı gibi etkinlik ve projelerde birlikte çalışarak sanatta kariyer yapmak için öğrencilere gerekli deneyim ve büyümeyi sunarlar. Bu etkinliklerle öğrencilerimize performans deneyimi sunulurken, aynı zamanda kendilerini yaratıcı biçimde ifade edebilmenin heyecan verici sevincini keşfetmeleri sağlanır.

Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümü, kültür ve sanat kurumları ile olan yakın çalışma ilişkileri, disiplinler arası performans projeleri ve yurtdışındaki konservatuarlarla yapılan uluslararası işbirlikleri ile öğrencilerin eğitim deneyimini zenginleştirmekte ve gelecekteki kariyerlerine başlamadan önce profesyonel bir iletişim ağı kurmalarında onlara yardımcı olmaktadır.

Giriş Bilgileri

Kuruluş Yılı  2007-2008
Puan Türü Özel Yetenek
Eğitim Dili Türkçe
Hazırlık İsteğe Bağlı
Eğitim Süresi 4 Yıl
Kampüs Bilgisi 5.Levent Kampüs

 

2016-17 Eğitim Döneminde Üniversitemiz belirli dönemlerde yapılan Özel Yetenek Sınavları ile öğrenci almıştır. Özel Yetenek Sınavı’na katılabilmek için ÖSYM’nin belirlemiş olduğu TYT puan türlerinin herhangi birinden 150 ve üstünde puan alma şartı yeterlidir.

Özel Yetenek sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.