Bölüm Hakkında

Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, 2011 yılında Haliç Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde çağdaş turizm anlayışına uygun olarak, müşterinin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çok çeşitli hizmetleri veren modern otel, lokanta, acente vb. turistik işletmelerde çalışacak ve yönetecek personeli yetiştirmeyi amacıyla kurulmuştur. Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü, çağdaş turizm anlayışına uygun olarak, müşterinin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çok çeşitli hizmetleri veren modern otel, lokanta vb. turistik işletmeleri yönetecek personeli yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

MİSYON

Çağdaş turizm anlayışına uygun olarak gerekli bilgi ve becerilere sahip, ülkemizde turizmin gelişmesine katkıda bulunan,  etik değerlere duyarlı, farklı kültürlere saygılı, bilgiyi mesleki beceriye dönüştürebilme becerisine sahip bireyler yetiştirmektir.

VİZYON

Türkiye’de eğitim kalitesiyle tanınan, mezunları sektörde en çok tercih edilen, eğitim öğretim ve uygulama çalışmalarıyla turizm sektörüne öncülük eden bir program olmaktır.

Bölüm Olanakları: Eğitim-öğretime 5.Levent kampüsünde devam etmekte olan Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri, konaklama işletmelerinde kullanılan otomasyon sistemlerini üniversitemizin bilgisayar laboratuvarlarında uygulamalı olarak öğrenmekte ve yıl içinde düzenlenen kongre ve fuarlara katılım sağlanarak sektördeki önemli aktörlerle bir araya gelmektedirler. Edindikleri bilgileri 45 iş günü sektörde uygulamalı eğitim (yaz stajı) sürecinde pekiştirmektedirler.

Kariyer Olanakları: Bölüm mezunları, daha çok otellerde ve acentelerde çalışırlar. Teknik beceri ve yabancı dil meslekte başarılı olmaya ve ilerlemeye olanak vermektedir.

Dikey Geçişle Geçilen Programlar: Ön lisans eğitimini başarı ile tamamlayan adaylar, lisans programlarına geçiş hakkı sağlayan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile İşletme-Ekonomi, Konaklama İşletmeciliği, Konaklama ve Turizm İşletmeciliği, Otel Yöneticiliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otelcilik gibi 4 yıllık lisans bölümlerine geçiş yapabilmektedirler.

Giriş Bilgileri

Kuruluş Yılı  2011 - 2012
Puan Türü TYT
Eğitim Dili Türkçe
Hazırlık İsteğe Bağlı
Eğitim Süresi 2 Yıl
Kampüs Bilgisi 5. Levent